Szybki kontakt do mnie

  Znajdź mnie również na:
  top
  dlaczego warto współpracować z makijażystką i stylistką włosów

  2 in one – perfect plan! Dlaczego warto współpracować z makijażystką i stylistką fryzur w 1 osobie? + INFOGRAFIKA

  Im jestem starsza, tym bardziej cenię czas. Też tak macie? W zasadzie uważam go za dobro bezcenne, bo czasu nie można ani pożyczyć, ani zwrócić. W przygotowaniach przedślubnych wyobrażam sobie, że czas jest również bardzo ważny. Między innymi z tego powodu wybór osoby, która będzie Twoją makijażystką i stylistką włosów powinien być kwestią niezwykle istotną. Opcja, w ramach której jedna osoba zajmuje się Twoim makijażem i fryzurą, może istotnie zmniejszyć Twoje zaangażowanie czasowe i przy okazji ograniczyć wysiłek i nerwy. Ale czy poza zaoszczędzonym czasem są inne korzyści z wybrania jednej osoby do stworzenia make-upu i fryzury w dniu ślubu? Jesteście tego ciekawe co najmniej tak, jak moja babcia czekająca na kolejny odcinek „Korony Królów”? Zebrałam całkiem sporo tego w dalszej części i skompilowałam w infografice dostępnej do pobrania na końcu. Stay with me!

  Supermenką byłabym…

  Makijażystka i stylistka fryzur w jednej osobie ma w sobie coś z supermana (wszak tamten też był dziennikarzem i superbohaterem w jednym). Angażując taką specjalistkę zapewniasz sobie spokój. Dlaczego? Otóż oszczędzasz swój trud na komunikowanie oczekiwań, wielokrotne tłumaczenie każdemu z osobna swojej koncepcji i dogrywanie detali. A tego rodzaju czynności szybko mogą doprowadzić każdą kobietę-anioła do szewskiej pasji. Niepotrzebne Ci to ani na próbie, ani tym bardziej w tym wielkim dniu.  Jeszcze się zdążysz naemocjonować podczas ślubu i wesela.

  Ślubna matematyka

  Jedna osoba to mniej niż dwie, co nie? Prosta matematyka. W dniu ślubu przewinie się wokół Ciebie mnóstwo ludzi, to jasne jak plamy po pudrze. Czas przygotowań powinien być jednak chwilą koncentracji, nabrania sił i energii, którą większa liczba ludzi może Ci wyssać. Nie od wczoraj wiadomo, że homo sapiens jest gatunkiem wampira energetycznego. Ograniczając liczbę otaczających Cię osób, minimalizujesz zatem bodźce, powody do stresu i sprawiasz, że przygotowania to czas relaksu, relaksu to czas…

  Na mieście mówią, że w tematach ślubnych efektywnie można tylko w parze, a trójkąty zawsze wychodzą bokiem. A więc jeśli Twoim celem jest spójność i trwałość w Twoim looku ślubnym to makijażystka i stylistka fryzur w jednej osobie może Ci to dostarczyć. Razem bowiem omawiacie klimat Waszego ślubu, miejsce ceremonii, dobieracie stylistykę makijażu i fryzury pod krój sukni ślubnej i ustalacie wybór dodatków. Dzięki takiemu rozplanowaniu, będziecie miały poczucie że wszystko ze sobą gra i nic Was nie może już zaskoczyć! Czujecie już ten komfort?!

  A i tak wszystko sprowadza się do siana

  Jeśli planowałaś lub planujesz swój ślub, zapewne wiesz, że niemałą sztuką jest spięcie ślubnego budżetu. Pieniądze niestety nie wystrzelają, jak confetti po uroczystości ślubnej. A im więcej usługodawców zatrudniasz, tym w praktyce większe koszty. Zatrudnienie jednej osoby w roli makijażystki i stylistki fryzur, czasami może delikatnie podratować Twój wymagający budżet.

  Oczywiście sceptycy, mogą powiedzieć, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Albo że szampony 2w1 też były hitem, a są kitem. Ale w rzeczywistości jest jak z wszystkim, liczy się jakość, którą sama musisz zweryfikować. To tak jak w przypadku każdego produktu, który nabywasz. Na rynku znajdziesz wiele mniej, lub bardziej doświadczonych i utalentowanych makijażystek i stylistek włosów o zróżnicowanych stawkach. Tak samo jest z wszelkimi innymi produktami – jedne będą lepsze, inne gorsze. To, co jednak jest najważniejsze to to, aby wybór spełniał Twoje oczekiwania.

  W praktyce nie zawsze produkt najmocniej reklamowany czy najdroższy, to produkt najlepszy – spójrzcie na przykład na kosmetyki. Moja babcia mawiała też, że rycząca krowa, mało mleka daje. Oczywiście to często zbyt powierzchowny i uogólniający pogląd, ale coś jednak w tym jest. Moja rada szukaj i słuchaj intuicji. A intuicję akurat my kobiety mamy ponadnormatywnie rozwinięte! Oby Wasze wybory były dużo lepsze niż Amerykanów z 2016 r.

  Powodzenia!

  M.

  Czy zatrudniać makijażystkę i stylistkę fryzur w jednej osobie na ślub? Infografika