Szybki kontakt do mnie

  Znajdź mnie również na:
  top
  fryzura na slub w stylu boho

  Fryzura na ślub w stylu boho, czyli jak stać się bohoterką na swoim ślubie.

  Wolność, naturalność, ekologia to synonimy stylu boho. Rzecz by się chciało, jak nasza rodzima klasyczka mody, boho to „natural, natural, ecology, ecology color”. Kwintesencją stylu jest nieprzekombinowanie, artystyczny nieład i prostota. O założeniach stylu boho więcej pisałam już TUTAJ. Jeśli wybierasz ten styl w organizacji swojego ślubu to, te charakterystyki powinny mieć również swoje odzwierciedlenie na głowie. Jeśli w głowie Wam przylizane koki, precyzyjne fale, wycyzelowane formy, to chyba zabłądziłyście. Kierunek boho to w drugą stronę. A w tym krótkim wpisie chciałam Wam podpowiedzieć co zrobić, aby osiągnąć efekt wow lub choćby dużego zadowolenia w przypadku fryzury na ślub w stylu boho, wyglądając wytwornie, a jednocześnie skromnie.

  Zakręcona zaplątana

  Dla entuzjastek stylu boho pozostaje wiele opcji mniej lub bardziej klasycznych do wyboru. Popularne są różnego rodzaju warkocze i sploty w nieskończonej ilości odmian. O nudzie i powtarzalności nie ma tu mowy. Te najpopularniejsze to: warkocze francuskie, czyli dobierane, kłosy i warkocze bokserskie, tzw. odwrócone. Sploty tych warkoczy powinny być na tyle mocne i ścisłe, aby wytrzymały całą imprezę, a jednocześnie sprawiały wrażenie niedbałych, lekko wypuszczonych, będących w artystycznym nieładzie.

  Kolejną propozycją są „zawijasy” czyli zawinięte po obu stronach kosmyki włosów spięte wsuwkami z tyłu głowy. To bardzo prosta fryzura, ale nadaje włosom i stylizacji romantyczny sznyt. Często łączona jest z ozdobą na tasiemce, układaną w kształcie korony lub wianka.

  Wśród pomysłów i inspiracji w stylu boho znajdą się również fryzury z wykorzystaniem pull through braids, czyli przeciągane przez gumkę sploty czy kucyki i upinane w luźne koki. Dodatkowym atutem takiej fryzury będzie podkreślenie odcieni włosów, szczególnie tych rozjaśnionych. Ponieważ przeciągane pasemka stworzą piękną grę kolorystyczną różnych tonacji blond włosów.

  Bez wątpienia warkocze i kłosy można łączyć z lekko pokręconymi falami, lokami czy kokami. Takie podejście z jednej strony może miejscami sprawiać wrażenie nieładu, ale z drugiej strony intryguje i dodaje uroku. Patrząc jednak całościowo na fryzurę w stylu boho, zarówno osoba nosząca taką fryzurę jak i osoby ją obserwujące powinny odbierać to ułożenie włosów jako dobrze przemyślane i ustrukturyzowane.

  Kwiaty we włosach

  Dodatkowo Ważnym elementem fryzury boho są dodatki. Tu niekwestionowanym hitem są wianki, które zwykle zastępują welon. Wianki podkreślają naturalny, bezpretensjonalny look i wyciągają to, co najlepsze z nas samych. Wianek jest częścią natury, tak jak i człowiek, więc stanowią najlepsze możliwe połączenie. Jeśli nie ma wianka, to należy sięgnąć po ozdobę z kwiatów, która nawiąże do klimatów naturalistycznych.

  Złap rytm boho

  Jeśli na samą myśl o bling bling czujesz cza-czę, to niestety boho się raczej nie sprawdzi. Czego unikamy wykonując fryzurę boho? Na pewno nie decydujemy się na robienie ścisłych koków, gładko ulizanych fryzur czy mocno skręconych loków, spiętych w ścisłe pukle oraz nie wpinamy mocno mieniącej się biżuterii. Takie rozwiązania nie parują się w słowie naturalność, bo przecież nikt nie budzi się rano z perfekcyjnie ułożonymi falami, wyczesanymi kokami czy diamentami we włosach. Tego boho nie lubi i zdecydowanie nie leży to w tym klimacie.

  Moja główna ukierunkowująca rada jest taka: jeśli macie ten hipisowski luz, otwartą głowę, a na słowo nadęcie uciekacie, gdzie pieprz rośnie, to boho może być stylem dla Was. Fryzury boho lubią długie włosy, z krótkimi może być problem. A więc kochane krótkowłose przyszłe panny młode, jeśli wybieracie tę stylistykę, przypomnijcie sobie okres zapuszczania włosów na pierwszą komunię i powtórzcie patent. Macie wszak już doświadczenie. Starajcie się nie zamęczać struktury włosów ekstremalną koloryzacją czy wielokrotnym prostowaniem, to na pewno nie pomoże. Dbajcie o odpowiednie odżywienie i nawilżanie włosów mając w głowie słowo naturalność jako wasz kierunkowskaz. Możecie też zawsze poradzić się waszej stylistki włosów, to z pewnością nie zaszkodzi, albo wpadnijcie do mnie, ogarniemy temat.

  Pozdrowienia M.