Szybki kontakt do mnie

  Znajdź mnie również na:
  top
  fryzura i makijaż ślubny próbny

  Próba na wagę złota. Dlaczego należy wykonywać próbny makijaż i fryzurę przed ślubem? + INFOGRAFIKA

  Czy kiedykolwiek w swoim życiu robiłyście coś po wcześniejszym przygotowaniu? Z pewnością tak bywało, ale równie pewna jestem też tego, że czasami szłyście na żywioł. Efekty mogły być różne, ale z pewnością częściej rezultat uzyskany po przygotowaniu był lepszy niż bez tego kroku. Nawet najwięksi wirtuozi w swoich dziedzinach przeprowadzają próby. Same pomyślcie? Aktorzy w teatrze, muzycy w filharmonii, nawet Edyta Górniak wykonuje próby przed każdym występem. Dzięki temu wszyscy oni zyskują większą pewność, że efekt ich pracy będzie doskonały i dodatkowo mogą się przygotować na nieoczekiwane sytuacje. A wszystko po to, aby klient był zadowolony!

  Nie inaczej jest podczas próbnego makijażu i fryzury przed ślubem. Ślub w teorii (i mam zawsze nadzieję, że w praktyce również) jest najważniejszym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Wymaga zatem odpowiedniego przygotowania. W dniu ślubu każda z nas chce się czuć jak księżniczka, albo co najmniej jak J.Lo, Rihanna czy inna Beyonce w swoim najlepszym wydaniu. Aby na ziemi wyglądać nieziemsko, potrzebne są odpowiednie środki i ustalenia. Temu ma służyć właśnie próba.

  Nie ma fal, czy jednak są?

  Próba jest często jak pierwsza randka. Jeśli efekt będzie spektakularny, albo co najmniej bardzo dobry, to wiadomo, że coś niezłego z tego może wyjść. Na próbie poznajesz się z makijażystką i stylistką włosów. Masz szansę sprawdzić, czy odbiera Twoje fale i czaruje pędzlem tak, jak sobie wymarzyłaś. Czy, jak śpiewał Dawid Podsiadło, nie ma fal i wychodzisz spod taśmy jak w chińskiej manufakturze plastiku.

  Ślubny koncert życzeń

  Oczywiście, dobra próba, to nie bajka o Aladynie. Nie każde życzenie może być spełnione. Dlatego profesjonalistka najpierw zapyta o Twoje preferencje, a następnie zestawi je z Twoimi warunkami, dobraną stylistyką ślubu i generalnie możliwościami. Wszak nie dla każdej panny młodej „różowa landrynka” na oku będzie odpowiednim rozwiązaniem 😊. Jeśli Twoja koncepcja będzie wymagała dopracowania, czy korekty, to na pewno usłyszysz rekomendacje i będziesz mogła je wypróbować. A z pewnością od każdej profesjonalistki usłyszysz, czym charakteryzuje się makijaż ślubny i jak do niego podchodzić, żeby się nie oparzyć.

  A propos oparzeń. Próba to okazja do zrobienia dokładnego wywiadu, jak u lekarza. Makijażystka i stylistka włosów zapyta o Twoje upodobania kosmetyczne, ale też wybada stan skóry i włosów, zapyta o historie z uczuleniami, dzięki czemu będzie mogła zaaplikować odpowiednie DLA CIEBIE produkty. A jeśli nawet po wywiadzie i próbie okaże się, że na przykład po tuszu do rzęs wylałaś morze łez, to masz już to próbne doświadczenie, że w tym jedynym dniu musisz mieć wypróbowany, inny produkt.   

  Przygotowanie kluczem do sukcesu

  A co poza tym? Sam makijaż i fryzura to nie wszystko. Aby dzieło było wybitne musi być dobrze zaplanowane i przygotowane. Dlatego na spotkaniu próbnym profesjonalistka skonsultuje z Tobą proces odpowiedniego przygotowania włosów i cery. Doradzi na przykład czy i kiedy koloryzować, jak ścinać i pielęgnować włosy. I podobne z cerą. Podpowie Ci jak nawilżać, i czy kwasy przypadkiem nie spowodują wielkiego kwasu. Na próbie też oceni typ Twojej urody i dobierze wspólnie z Tobą gamę kolorystyczną i być może również dodatki. Ja na przykład zawsze w szufladzie trzymam ozdoby, opaski, tasiemki i korony, żeby każda niezdecydowana mogła popróbować, czy diamenty są rzeczywiście najlepszymi przyjaciółmi kobiety, czy jednak prosta wstążka doda blasku jej wspaniałej urodzie.

  Piękno drzemie w spokoju

  I na koniec, bardzo ważna sprawa, makijażystka i stylistka fryzur spędzi z Tobą znaczną część dnia w dniu ślubu. Warto dlatego rozważyć zatrudnienie makijażystki i stylistki fryzur w jednej osobie, o tym pisałam już wcześniej TUTAJ. To jak zbudujesz swoje samopoczucie podczas tego czasu może rzutować na dalszą, ważniejszą część dnia. Na próbie zatem upewnij się, że to Ty będziesz największą gwiazdą, wokół której wszyscy będą biegali. Twój komfort psychiczny w tym dniu jest równie ważny jak efekt pracy profesjonalistki, którą zatrudnisz. Dlatego jeśli czujesz, że przerosło Cię ego usługodawcy albo że od jej nadęcia dostajesz wzdęcia, mimo, że efekt jej pracy był dobry, a nawet rewelacyjny, to daruj sobie kochana. Jak mawiała moja babka „szkoda nerw dziewucho”.

  Bezsprzecznie każda kobieta jest inna i spotkanie próbne dla każdej makijażystki i stylistki włosów jest okazją do lepszego dopasowania się do Ciebie. Bo w całym tym ślubnym galimatiasie Ty i Twoje potrzeby są najważniejsze. Ja osobiście, będąc aktywną w tym fachu już 20 lat, zawsze kieruje się maksymą z Witkacego, który już 100 lat temu doszedł do sedna, co leży u podstaw doskonałej usługi. Wspomniany S.I. Witkiewicz mianowicie w „Regulaminie Firmy Portretowej S.I. Witkiewicz”  napisał „Motto: Klient musi być zadowolony. Nieporozumienie wykluczone”. I z tą puentą Was zostawiam.

  Serdeczności M.

  P.S. Dla nieprzekonanych lub tych, którzy wolą iść na skróty przygotowałam krótką infografikę „8 POWODÓW WYKONYWANIA PRÓBY MAKIJAŻU I FRYZURY PRZED ŚLUBEM”. Czytajcie, korzystajcie, udostępniajcie.

  makijaż i fryzura próbna ślubna